Kalkomania ceramiczna

Ceramiczna kalkomania to popularna metoda dekorowania, wykorzystująca pośredni sitodruk. Ta technika umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości grafiki na białym tle, dostępnej w różnych wariantach. Proces polega na nanoszeniu wzoru za pomocą specjalnej kalki, co zapewnia niezliczoną różnorodność efektów i możliwości dekoracyjnych. Ta innowacyjna technologia pozwala na zdobienie dużych powierzchni ceramiki reklamowej oraz uzyskanie zdjęć i rastrów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

TRANSFER PRINT – nadruk kalkomanią

 • 1
  ZALETY TECHNOLOGII

  • duża powierzchnia reklamowa,
  • możliwość uzyskania efektownych zdjęć i rastery,
  • personalizacja,
  • odporność nadruku na zmywanie w zmywarce (z wyjątkiem powierzchni szklanych i nadruków wykonanych farbami złotymi oraz platynowymi).

 • 2
  OGRANICZENIA TECHNOLOGII

  • minimalna grubość linii wynosi 0,2 mm w pozytywie oraz 0,4 mm w negatywie.
  • minimalna wielkość pisma wynosi 7 pkt w pozytywie oraz 10 pkt w negatywie.
  • nadruk jest nanoszony ręcznie.
  • możliwe są odstępstwa w pozycji logo o 1-2 mm, wynikające z ograniczeń związanych z ręcznym nanoszeniem farby. Jednakże, należy dążyć do minimalizacji takich odstępstw poprzez dokładną kontrolę procesu nanoszenia farby.

 • 3
  FAZY PROCESU TECHNOLOGICZNEGO

  • Przygotowanie projektu do druku.
  • Drukowanie na papierze.
  • Transfer wzoru na produkt.
  • Proces wypalania, aby utrwalić wzór na produkcie.

Zalety i ograniczenia kalkomanii ceramicznej

Tak jak każda metoda zdobienia kubków reklamowych, kalkomania ceramiczna również ma swoje zalety i ograniczenia. Zacznijmy może jednak od tych pierwszych, gdyż zdecydowanie przeważają nad minusami. Kalkomania ceramiczna pozwala uzyskać efekt zdjęć i rastrów, o czym wspominaliśmy już wyżej. Dodatkowo jest ona odporna na zmywanie w zmywarce (nie dotyczy farb złotych i platynowych oraz nadruków wykonanych na powierzchni szklanej), dając jednocześnie możliwość personalizacji, co może mieć szczególne znaczenie przy wyborze.

Personalizowane kubki reklamowe to strzał w dziesiątkę! Wpłyną na postrzeganie waszej marki, umożliwią nawiązanie kontaktu z klientem i zachęcą go do zapoznania się z ofertą. Brzmi świetnie, nieprawdaż?

Ograniczenia kalkomanii ceramicznej są wręcz znikome. Z reguły dotyczą one kwestii minimalnych parametrów nadruku, a także odstępstwa w pozycji logo, które może niekiedy wystąpić. Wybrany nadruk jest nanoszony ręcznie.

Personalizacja

Nadruk na uchu

Nadruk przez rant

Nadruk pod uchem

Nadruk na ściance wewnątrz

Nadruk na ściance wewnątrz

Nadruk od spodu

Minimalny nadruk w negatywie:
a. czcionka: Arial, 10 pkt
b. grubość linii: 0,4 mm

Minimalny nadruk w pozytywie:
a. czcionka: Arial, 7 pkt
b. grubośc linii: 0,2 mm

Przejście tonalne
niebiesko - białe

Przejście tonalne
czerwono - zielone niebiesko - białe

Porównanie szarego koloru nadruku:
a. CMYK
b. Pantone

Porównanie czerwonego koloru nadruku:
a. CMYK
b. Pantone

Przykład rastrowania:
Zielona linia z oznaczeniami procentówniebiesko - białe

Porównanie zielonego koloru nadruku:
a. CMYK
b. Pantone

Nadruk CMYK

Porównanie koloru:
a. nadruk srebrny
b. nadruk srebrnopodobny

Porównanie koloru:
a. nadruk złoty
b. nadruk złotopodobny

Zdobienia dodatkowe

Nadruk złoty

Nadruk złotopodobny

Nadruk tablicowy

Nadruk na spodku

Nadruk CMYK

Nadruk na szkle

Kalkomania ceramiczna a zdobienia dodatkowe

Mówiąc o tak technologii, nie moglibyśmy pominąć aspektu, jakim są zdobienia dodatkowe. Kalkomania ceramiczna wręcz o nie prosi! Z czym najlepiej ją połączyć?

Zwróćcie szczególną uwagę na przejście tonalne dostępne u nas w kilku wariantach kolorystycznych, nadruk CMYK, nadruk w pozytywie oraz efekt rastrów. Co ciekawe, w tym wypadku istnieje także możliwość wykonania nadruku na dnie wewnątrz, od spodu, pod uchem lub na nim. Wybór oczywisty nie jest! Dlaczego warto zdecydować się na kubki reklamowe wykonane tą metodą? Są gustowne i atrakcyjne wizualnie, a co za tym idzie, wpłyną na promocję waszej marki. Możecie być pewni, że klienci ich nie przeoczą, a raczej chętnie zainteresują się usługami przez was oferowanymi. Jedna technologia, a tyle możliwości!

Przykłady nadruków w technice Transfer Print

crossmenuchevron-downcross-circle